Події

Академічна доброчесність vs Карантин

Автор sitemanager | Травень 8, 2020

Із середини березня команда Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP перейшла в онлайн-режим. Але це зовсім не вплинуло на звичний темп роботи команди та на чисельність відвідувачів наших заходів. Українська освіта зіткнулася із новим викликом – раптовим переходом в онлайн-режим навчання та викладання, і Проєкт SAIUP вирішив допомогти українським викладачам та вчителям пережити цей «освітній шок», запустивши серію «Вебінарів SAIUP на дивані». 

Перед тисячами викладачів з усіх куточків України постала проблема перетворення звичного формату викладання та навчання у віртуальний, вже не кажучи про те, наскільки чутливим є питання академічної доброчесності в такому режимі освітнього процесу. Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, зібравши довкола себе когорту прогресивних та досвідчених експертів, запустив серію вебінарів, присвячених численним аспектам академічної доброчесності в умовах онлайн-навчання і не тільки. Особливості дотримання академічної доброчесності у точних та природничих науках, плагіат в наукових роботах, адаптація до викладання в онлайн-форматі, проведення сесії онлайн, поради стосовно академічного письма, історії успіху університетів у запровадженні ефективних систем доброчесності – досвідом та знаннями із цих питань щедро діляться гості «Вебінарів SAIUP на дивані».

Як і раніше, ми завжди радо пристаємо на запрошення наших партнерів та колег із освітньої сфери. У співпраці із проектом IREX «Вивчай та розрізняй» Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні провів два вебінари для адміністрацій університетів, шкіл та ІППО на тему впровадження політик академічної доброчесності та моніторингу їх ефективності. Координатор Проєкту Тарас Тимочко долучився до онлайн-дискусії «Академічна доброчесність та Нова українська школа», ініційованої Сумським державним університетом. Спеціалістка SAIUP Яна Чапайло виступила із промовою на відкритті П’ятої міжнародної конференції для студентів та молодих вчених «Мотивація у системі академічної доброчесності», що проводилася Буковинським державним медичним університетом.

Усі наші онлайн-події доступні у записі на YouTube-каналі SAIUP. Числа говорять гучніше, ніж слова: так, за час карантину, наш YouTube-канал зібрав 19 640 переглядів та отримав 646 нових підписників, сягнувши позначки у 2900 осіб. Менше, ніж за два місяці ми зорганізували 14 онлайн подій, зібрали 3600 учасників вебінарів та 16100 глядачів. За нашою фейсбук-сторінкою стежить 6042 особи.

Ми продовжуємо ініціативи, розпочаті у докарантинний період. Зокрема, це випуск Інформаційних бюлетенів «Академічна доброчесність». За цей час світ побачило три нових номера, присвячених питанням дистанційного навчання на засадах доброчесності, забезпечення якості освіти в умовах віртуального навчання та викладання. Із номерами Інфобюлетнів можна ознайомитися онлайн – Випуск 9, Випуск 8, Випуск 7.

У прийдешні тижні SAIUP планує реалізувати ще одну ідею – випуск коротких YouTube-відео, присвячених академічному письму. Кожне з відео має на меті дати українському студентству практичні інструкції стосовно написання різних жанрів письмових завдань. Передбачаємо записати 6 відеороликів, у кожному із яких досвідчені у питаннях академічного письма консультанти SAIUP будуть пояснювати, як правильно писати аргументативне есе, наукове есе, тези конференцій, оформлювати списки літератури, здійснювати редакцію власного наукового тексту, а також готувати усну презентацію.

«Доброчесність – це чинити правильно, навіть коли ніхто цього не бачить», – йдеться у в одній із найвідоміших цитат про академічну доброчесність. Ми щиро сподіваємося, що випробування карантином спонукає освітян та всіх здобувачів освіти цінувати справжнє навчання, яке, незважаючи від умов, завжди повинне ґрунтуватися на засадах академічної доброчесності.

Ознайомитись із колекцією карантинних вебінарів «Академічна доброчесність» можна за покликанням: https://saiup.org.ua/vebinari-akademichna-dobrochesnist

Також запрошуємо підписатись на наш Youtube канал Проект SAIUP Академічна доброчесність