
Конкурс на участь у програмі FLEX є безкоштовним та відкритим для всіх бажаючих.
Восени 2022 року програма FLEX проводитиме тестування ОНЛАЙН на 2023 – 2024 навчальний рік. Учні можуть брати участь у процесі відбору з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету, використовуючи мобільний телефон або комп’ютер.
Для того, щоб взяти участь у тестуванні в 2022 році, учасники мають відповідати всім нижче наведеним критеріям:
1. Дата народження: 01.01.2006 -15.07.2008 (15.02.2005 -15.07.2008 для учасників з інвалідністю)
2. На момент подання заявки бути:
– зарахованими та відвідувати середню школу в Україні АБО
– тимчасово проживати і відвідувати школу поза межами України АБО
– навчатися дистанційно через війну
3. Навчатися в 8, 9 або 10 класі школи (8, 9, 10 або 11 клас школи для учасників з інвалідністю)
4. Мати відмінні або хороші оцінки;
5. Володіти англійською мовою та продемонструвати добре знання англійської мови на момент участі у відборі;
6. Бути громадянином/кою України, та мати можливість отримати український закордонний паспорт в тій країні, в якій проживаєте на момент участі в програмі. Цього року громадяни України, які тимчасово проживають за межами України через війну, можуть подавати заявки для участі в програмі.
7. Відповідати вимогам візи J-1;
8. Конкурсант не мав перебувати у США більш ніж 3 місяці впродовж останніх 5 років.
Учень не має права брати участь у конкурсі, якщо:
- він / вона не відповідає вказаним вище критеріям;
- він / вона проживав / проживала в США 3 і більше місяців протягом останніх 5 років;
- його / її сім’я або член родини подавали / подають документи на еміграцію в США або збираються емігрувати / вже емігрували до США.
Питання:
Чи можу я брати участь у програмі FLEX, якщо я виїхав/виїхала за межі України через війну і тимчасово проживаю закордоном?
Ви можете подавати заявку для участі в програмі. У такому випадку при заповненні анкети вам потрібно обрати “Ukraine”, навіть якщо ви проживаєте в іншій країні, в якій є програма FLEX або YES. Українські учасники, які проживають закордоном, мають контактувати виключно з українським офісом, якщо у них виникають запитання.
Для того, щоб поїхати по програмі, всі учасники повинні мати дійсний український закордонний паспорт.
Якщо я проживаю в іншій країні, де також діє програма FLEX (наприклад у Польщі), чи можу я при заповненні анкети обрати цю країну (наприклад «Poland»)?
Ні, не можете, якщо ви є громадянином / громадянкою України. При реєстрації ви маєте обрати “Ukraine” незалежно від того, в якій країні ви мешкаєте наразі.
Якщо ви маєте громадянство іншої країни, де діє програма FLEX, і матимете закордонний паспорт цієї країни до травня 2023 року, то при заповненні анкети обираєте цю країну.
Через війну я переїхав / переїхала. Яке місце проживання вказувати в анкеті?
У аплікаційній формі є місце, де ви повинні зазначити колишню адресу, де мешкали до початку війни, та поточну адресу проживання. Це стосується як учасників, які переїхали за кордон, так і тих, хто переїхав в межах України в інше місто або область.
Що робити, якщо я тимчасово навчаюся у школі закордоном у зв’язку з війною, і шкільна система відрізняється від української?
Якщо ви навчаєтеся у школі закордоном і шкільна система градації класів відрізняється, то ви можете взяти участь у програмі, якщо минулого 2021-2022 академічного року навчалися у 7, 8, або 9 класі української школи.
Як відбуватиметься тестування – онлайн чи наживо?
Якщо на момент участі в тестуванні ви проживаєте закордоном в країні, де діє програма FLEX, вас можуть запросити проходити тестування 3-го туру наживо з іншими українськими учасниками в цій країні. В усіх інших випадках 3-й тур проходитиме онлайн.
Чи буде новий критерій дійсний наступного року при подачі заявок?
Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США ухвалило це рішення у 2022 через війну. Немає жодної гарантії, що це буде чинним критерієм наступного року, оскільки зазвичай учасники повинні бути зарахованими до школи та бути громадянами тієї країни, в якій вони подають заявку.