Інфо

Хто може брати участь у програмі FLEX

Автор sitemanager | Серпень 22, 2019

Конкурс на участь у програмі FLEX є безкоштовним та відкритим для всіх бажаючих.

Восени 2022 року програма FLEX проводитиме тестування ОНЛАЙН на 2023 – 2024 навчальний рік. Учні можуть брати участь у процесі відбору з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету, використовуючи мобільний телефон або комп’ютер.

 

Для того, щоб взяти участь у тестуванні в 2022 році, учасники мають відповідати всім нижче наведеним критеріям:

1. Дата народження: 01.01.2006 -15.07.2008 (15.02.2005 -15.07.2008 для учасників з інвалідністю)

2. На момент подання заявки бути:
– зарахованими та відвідувати середню школу в Україні АБО
– тимчасово проживати і відвідувати школу поза межами України АБО
– навчатися дистанційно через війну

3. Навчатися в 8, 9 або 10 класі школи (8, 9, 10 або 11 клас школи для учасників з інвалідністю)

4. Мати відмінні або хороші оцінки;

5. Володіти англійською мовою та продемонструвати добре знання англійської мови на момент участі у відборі;

6. Бути громадянином/кою України, та мати можливість отримати український закордонний паспорт в тій країні, в якій проживаєте на момент участі в програмі.  Цього року громадяни України, які тимчасово проживають за межами України через війну, можуть подавати заявки для участі в програмі.

7. Відповідати вимогам візи J-1;

8. Конкурсант не мав перебувати у США більш ніж 3 місяці впродовж останніх 5 років.

Учень не має права брати участь у конкурсі, якщо:

  • він / вона не відповідає вказаним вище критеріям;
  • він / вона проживав / проживала в США 3 і більше місяців протягом останніх 5 років;
  • його / її сім’я або член родини подавали / подають документи на еміграцію в США або збираються емігрувати / вже емігрували до США.

 

Питання:

Чи можу я брати участь у програмі FLEX, якщо я виїхав/виїхала за межі України через війну і тимчасово проживаю закордоном?

Ви можете подавати заявку для участі в програмі. У такому випадку при заповненні анкети  вам потрібно обрати “Ukraine”, навіть якщо ви проживаєте в іншій країні, в якій є програма FLEX або YES. Українські учасники, які проживають закордоном, мають контактувати виключно з українським офісом, якщо у них виникають запитання.

Для того, щоб поїхати по програмі, всі учасники повинні мати дійсний український закордонний паспорт.

Якщо я проживаю в іншій країні, де також діє програма FLEX (наприклад у Польщі),  чи можу я при заповненні анкети обрати цю країну (наприклад «Poland»)?

Ні, не можете, якщо ви є громадянином / громадянкою України. При реєстрації ви маєте обрати “Ukraine” незалежно від того, в якій країні ви мешкаєте наразі.

Якщо ви маєте громадянство іншої країни, де діє програма FLEX, і матимете закордонний паспорт цієї країни до травня 2023 року, то при заповненні анкети обираєте цю країну.

Через війну я переїхав / переїхала. Яке місце проживання вказувати в анкеті?

У аплікаційній формі є місце, де ви повинні зазначити колишню адресу, де мешкали до початку війни, та поточну адресу проживання. Це стосується як учасників, які переїхали за кордон, так і тих, хто переїхав в межах України в інше місто або область.

Що робити, якщо я тимчасово навчаюся у школі закордоном у зв’язку з війною, і шкільна система відрізняється від української?

Якщо ви навчаєтеся у школі закордоном і шкільна система градації класів відрізняється, то ви можете взяти участь у програмі, якщо минулого 2021-2022 академічного року навчалися у 7, 8, або 9 класі української школи.

Як відбуватиметься тестування – онлайн чи наживо?

Якщо на момент участі в тестуванні ви проживаєте закордоном в країні, де діє програма FLEX, вас можуть запросити проходити тестування 3-го туру наживо з іншими українськими учасниками в цій країні. В усіх інших випадках 3-й тур проходитиме онлайн.

Чи буде новий критерій дійсний наступного року при подачі заявок?

Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США ухвалило це рішення у 2022 через війну. Немає жодної гарантії, що це буде чинним критерієм наступного року, оскільки зазвичай учасники повинні бути зарахованими до школи та бути громадянами тієї країни, в якій вони подають заявку.