Інфо

Відгуки учасників про програму FLEX

Автор sitemanager | Серпень 22, 2019

Вікторія Дануца, учасниця FLEX 2019-2020 (Калуш/Candor, NY)

Найкраще, що трапилося зі мною під час мого року за обміном, – це можливість стати членом High School Musical. Я отримала головну роль Місяця у виставі “Сімейка Адамсів”. Репетиції, які тривали 4 години майже щодня, стали для мене незабутніми. Весь акторський склад став справжньою сім’єю. Разом ми організовували вечірки, допомагали один одному з домашніми завданнями та підтримували у важкі часи. Ці люди були моїм натхненням та мотивацією! Завдяки їм я відкрила для себе нове захоплення –  спів та гру на музичних інструментах. Я і надалі продовжую грати на укулеле та складати власні пісні щодня!

Тільки тепер я зрозуміла, як це чудово мати другу сім’ю на іншому боці світу. Моя приймаюча сім’я завжди піклувалася про мене і підтримувала мене у важкі часи. Вони бачили мене пригніченою і щасливою, бачили як я плачу чи сміюся. Я завжди почувалася з ними як вдома. У мене було дві приймаючі сестри мого віку. Вони стали моїми найкращими подругами. Вони допомагали мені не загубитися у заплутаних коридорах моєї школи, пояснювали як розраховуватися в американських магазинах (для мене це було страшно), допомагали знаходити нових друзів, робити домашні завдання і навіть відвозили мене туди, куди я просила (так, вони мали власні машини в 16). Я ніколи не забуду наші безсонні ночі у свята, наші довгі походи магазинами, відпочинок у гарячій ванні на вулиці холодними лютневими вечорами, а  також жарти, які б ніхто, окрім нас не зрозумів. Я їх справді люблю і дуже сумую за ними.

Окрім спогадів, у мене з’явилось безліч нових ідей. Моє сприйняття цього світу дуже змінилося. Я стала відкритою. Це може звучати банально, але для мене це велика зміна. Я навчилася віддавати належне різноманітності в людях та поважати думки інших. Я значно покращила навички співпраці та роботи у команді. Як результат, я обмінююся своїми знаннями з іншими підлітками, і ми разом вигадуємо безліч крутих ідеї. На даний момент я беру участь в екологічному та навчальному проектах. У мене є мета змінити цей світ у кращу сторону і я вже роблю свої перші кроки. Без FLEX у мене б не було сміливості та рішучості це зробити.  

Юрій Школа, учасник FLEX 2019-2020 (Кривий Ріг/Athens, TN) 

Як на мене вплинув досвід проживання у США? Можна зазначити, що американський досвід змінив мене у багатьох аспектах. Однією з цілей, які я мав на цей рік, було стати більш незалежним, і я думаю, що мені це вдалося! Всі речі, які я мав робити, для прикладу, розпоряджатися власними  коштами, дійсно змінили мене та мій характер на краще. Я погоджуюся з тим, коли хтось каже, що я змінився і став зовсім іншою людиною. Я змінив свій світогляд та склав плани на майбутнє. Наприклад, я вирішив обрати іншу спеціальність при вступі в університет. (Я хотів вивчати медицину, але зараз я думаю про міжнародні відносини). Я змінився у багатьох аспектах мого життя, проте я переконаний, що це лише удосконалило мене як особистість та громадянина України загалом.

Головним для мене протягом року в США стало спілкування з людьми. Мені дуже пощастило потрапити до такої спільноти, яка підтримувала мене, та  готова була допомогти у будь-який час.  Навіть якщо вони не могли,  мене підтимували  студенти FLEX з різних країн. Civic Education Week (Тиждень громадянської освіти) вніс різноманітність у моє життя – я знайшов друзів з різних країн Європи та Центральної Азії, і це було дивовижно. Студенти FLEX могли допомогти порадами, оскільки у певні моменти року вони також були у подібних ситуаціях, тому знали, що потрібно робити. Я сумую за усіма людьми, яких я зустрів під час свого перебування у США, але єдине, що я можу зробити, – це намагатися якомога частіше підтримувати зв’язок, щоб показати їм, наскільки вони для мене важливі.

Життя в приймаючій родині – це дуже вагома частина програми обміну, тому що незалежно від того, що відбувається в школі чи з друзями, ти повернешся додому до своєї родини, яка готова допомогти та підтримати тебе. На початку було складно, але через певний час ви звикаєте до всіх речей, які робить ваша приймаюча родина. Це незабутній досвід,коли ви потрапляєте у нове коло спілкування та нову сім’ю, та вивчаєте їх побут. У мене була новонароджена сестра, яка стала частиною сім’ї того ж дня, коли і я, тому у нас з нею особливий зв’язок, бо ми одночасно пристосовувались до нашої сім’ї.

Було цікаво побачити, що саме з того, що я знав про американську школу, є правдивими, а що – ні. На початку в школі було складно, оскільки було мало часу, щоб звикнути до навчання іноземною мовою, але вчителі завжди були готові допомогти. Вони бачили, що для мене це складний процес і ставилися з розумінням.

Злата Колесник, учасниця FLEX 2019-2020 (Миколаїв/Grand Folks, ND)

Я навчилася керувати своїм часом, розставляти пріоритети та приймаючи правильні рішення. Розкриття особистого потенціалу допомогло мені стати більш впевненою у собі та змінити погляд на цей світ. У мене з’явилися великі мрії і я почала наполегливо працювати над тим, чого хочу досягти, тому що для тих, хто прагне успіху, завжди з’являються можливості. Завдяки людям, які мене оточували в США, я стала абсолютно новою людиною.

Американська середня школа перевершила всі мої очікування. Я з нетерпінням чекала на жовтий шкільний автобус кожного ранку, аби побачити моїх нових американських друзів та вчителів. Завдяки програмі FLEX у школі я мала змогу відвідувати такі цікаві для мене заняття як Дизайн інтер’єру, Історія США, Кінознавство, Дебати та Їжа сьогодення. Як і у фільмах, я приєдналася до команди чирлідингу, щоб підтримати шкільний дух. Це був чудовий досвід і він подарував мені незабутні спогади!

Марія Злидень, учасниця FLEX 2019-2020 (Одеса/Locust Grove, VA)

Я жила в прекрасному штаті Вірджинія, який я з гордістю можу вважати своїм другим домом. Захоплюючі краєвиди гір разом із чудовою сільською місцевістю зайняли особливе місце у моєму серці. Люди в моїй громаді були дуже доброзичливими та турботливими, мої сусіди завжди були привітними та раділи спілкуванню зі мною. Мені дуже сподобалася відкритість людей, які мене оточували, і наші цікаві розмови, коли ми обговорювали наші культури та особистий досвід.

Друзі, з якими я познайомилась у школі, також були дуже привітними, і вони допомогли мені відчути себе невід’ємною частиною компанії. Мої вчителі ставились до мене доброзичливо, раділи кожному, навіть маленькому моєму досягненню і щиро дбали про мене. Ми завжди мали можливість трохи поговорити з ними про життя після занять. Крім того, я була членом клубу під назвою “Обдумуючи можливості”. На зустрічах ми обговорювали чи існують насправді русалки, прибульці, привиди та інші істоти. Насправді, кожна зустріч закінчувалась веселими жартами на будь-яку тему, яку ми обрали для обговорення, і це була моя улюблена частина!

Також, частиною мого волонтерського досвіду була робота по догляду за дітьми. Мої приймаючі батьки проводили вечори вивчення Біблії кожен четвер, і люди, що приходили до нас, були сім’ями, які ходили до тієї ж церкви, що і ми. Я погодилася доглядати за дітьми в перший ж вечір, і це вийшло чудово! Малюкам дуже подобалася моя компанія, і я сама отримувала задоволення від того, що роблю. Я любила проводити час з дітьми, їх сміх та радість робили мене щасливою. Інша сторона мого волонтерського досвіду – це допомога в будинку для людей літнього віку. Я мала шанс розповісти їм про мою країну, поспілкуватися з ними, розгадувати загадки або займатись рукоділлям. Всі вони були дуже милі, та робили компліменти щодо моєї вимови. Загалом, я розглядаю волонтерство як чудову можливість змінити життя інших людей, включаючи своє власне.

І нарешті, я хочу розказати про свою приймаючу сім’ю. Якби я могла підібрати одне слово для опису досвіду проживання у своїй американській родині, я б використала слово “вагомий”. Неосяжна любов, підтримка, радість від того, щоб жити наповну, і всі наші пригоди були неймовірно важливими для мене. Мої батьки, брати та сестри формували мою особистість новими та дивовижними способами. Я щиро вдячна за все, що трапилося зі мною протягом року по обміну, і я готова до інших пригод у житті!