Інфо

FLEX – Перебування учасників на програмі в США

Автор sitemanager | Квітень 3, 2020

Життя студентів, які перебувають в США по програмі FLEX є дуже цікавим. Щороку учасники програми FLEX стають частиною громад багатьох містечок США.

Учасник програми FLEX 2012-2013 Едвард з Одеси ділиться своїм досвідом проживання у приймаючій родині в м. Лексінгтон, штаті Південна Кароліна та бере активну участь у житті свого містечка.

“Я висловлюю вам свою вдячність за цей шанс пізнати Америку з перших рук через програму FLEX! Я знав, що це буде чудова можливість, але ніколи не міг уявити собі глибину цього досвіду, що змінює життя. … Я проживаю в сім’ї, яка складається з п’яти чоловік у прекрасному штаті Південна Кароліна. Одним з особливих аспектів моїх відносин з моєю приймаючою родиною є той факт, що їхня старша дитина має синдром Дауна. Ми з ним стали хорошими друзями і у мене є досвід, який я ніколи не очікував отримати. Мої стосунки з приймаючими батьками і сестрами значно збагатили мій внутрішній світ.

…Мій американський вчитель з права створив серію уроків за участі політичний діячів штату на тему “Політика в Південній Кароліні”, які дають нам можливість спілкуватись з політиками Південної Кароліни. Деякі з політиків з якими ми змогли зустрітися: Ронні Кромер – член сенату від республіканської партії в Південній Кароліні, Аманда Лавдей – виконавчий директор в Південній Кароліні від демократичної партії, Шейн Массей – член сенату від республіканської партії Південної Кароліни (на фото нижче), Чад Коннелі – голова Республіканської партії Південної Кароліни, Бакарі Селлерс – член Палати представників від демократичної партії в Південній Кароліні”.

 

Приймаюча мама від організації ASSE Енн, учасниця програми FLEX Віра і її приймаючий брат Брендан розповідають про досвід від програми обміну кожен зі своєї точки зору.

Енн: “Віра – дочка, яку я завжди хотіла. Було цікаво ходити по магазинах в пошуках сукні, спілкуватися за чашкою ранкової кави або перед тим, як лягати спати.
Цікавими були приготування до різдвяного конкурсу краси: я думаю, я більш нервувала ніж сама Віра … ”

Віра: “Мені дуже пощастило мати таку чудову приймаючу родину як родина Келлі. Майк, Енн і Бренден зробили моє перебування в Америці таким особливим. У мене є багато речей, які я спробувала вперше, а саме: катання на американських гірках, перший похід, перший конкурс краси і навіть перший тако. ”

Бренден: «Одна з моїх пристрастей це – їжа і Вірі подобається куштувати різну іжу, так що у нас склалися добрі стосунки. Кожен раз, коли я голодний, я пошепки запитую Віру чи вона голодна і, незалежно від відповіді, я завжди кажу мамі, що Віра голодна, тому перебування Віри в родині фактично працює на мою користь”.

 

Багато з учасників програми FLEX отримують почесні титули, наприклад такі як “Учень місяця” за певні досяґнення в навчанні.

Кожного місяця спонсор програми FLEX, Держдепартамент США, обирає «Учня місяця”, щоб відзначити історії успіху програми. «Учень місяця» отримує сертифікат і інформація про нього з’являється на сайті Бюро у справах освіти і культури держдепартаменту США. Христина, учасниця програми FLEX 2012-1013 стала “Учнем місяця” в лютому 2013.

Христина, студентка від організації World Link з України, проводить весь свій вільний час займаючись шкільними та громадськими проектами. У січні, вона виконала 31 годину волонтерської роботи. Вона бере активну участь у діяльності Червонного Хреста, де вона брала участь у цьогорічному проекті по збиранню крові і проекті пожежної підготовки. Христина також допомагає Академії кінного спорту на проекті «Веселі стежки» для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Під час святкового сезону, вона допомогла церкві, яку відвідує її приймаюча родина, доставити 508 пакунків з їжею та іграшками для 712 дітей в місцевості, де вона проживала. Христину високо цінують там, де вона проживає. Один з лідерів спільноти написав листа приймаючій організації World Link зі словами подяки програмі FLEX за “те, що Христина потрапила в це містечко і за надану можливість брати участь у зусиллях, щоб допомогти всім, хто потребує допомоги.”

Вітаємо, Христино!